2. Зимни спортове
  3. ОБЗОР: Лос Анджелис обърна Бостън в последната минута (ВИДЕО)

ОБЗОР: Лос Анджелис обърна Бостън в последната минута (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и класирането в НХЛ

Лос Анджелис отбеляза гол в последната минута на редовното време и още един в продължението за обрат и победа с 3:2 срещу Бостън в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Лос Анджелис извади вратаря за последните атаки в редовното време и сполучи 26 секунди преди сирената, когато Тревър Муур пое шайбата след удар от разстояние на Артур Калиев и вкара за 2:2.

Андреас Атанасиу пък се възползва от ситуация един на един в продължението и отбеляза победния гол, а преди това Блейк Лизот наниза първата шайба за Кингс. Те завършиха серия от четири гостувания с трета поредна победа.

Трент Фредерик и Крейг Смит бяха точни за Брюинс, а центърът от третата офанзивна линия Чарли Койл даде последния пас и на двамата.

Нейтън Маккинън вкара 4:06 след началото на последната третина и Колорадо спечели с 5:4 срещу НЙ Айлъндърс в друг мач от понеделник вечер.

Кайл Макар пък завърши с два гола и асистенция, с което продължи серията си от точки до общо 12 и изравни клубния рекорд на настоящия генерален мениджър Джо Сакич. Той го постави през далечната 1992.

Джей Ти Комфър и Девон Тоус също бяха точни за Аваланч, които вкараха четири пъти в рамките на 4:21 минути.

Тайлър Тофоли се разписа два пъти във втората третина и лидерът в Тихоокеанската дивизия Калгари победи Едмънтън с 3:1. Джони Годро завърши с гол и асистенция, а Якоб Маркстрьом спаси 27 удара и спечели поне точка в пети пореден мач на вратата на Флеймс. Те са с баланс 16-2-1 от 24 януари насам.

Александър Керфуут и Майкъл Бънтинг отбелязаха по един гол в последната третина и Торонто победи с 5:4 отбора на Кълъбмъс, който съкрати пасив от 0:3.

Мичъл Марнър, Остин Матюс и Бънтинг завършиха с по гол и асистенция за Лийфс, които загубиха предните си два мача в Лигата. Иля Михейев също се разписа, Ти Джей Броуди направи две асистенции, а Петерж Мразек спаси 31 удара за победата.

Шон Курай, Оливер Бьоркстранд, Джак Рослович и Патрик Лейн бяха точни за Кълъмбъс, а Макс Доми и Густав Нюквист завършиха с по две асистенции.