2. Зимни спортове
  3. ОБЗОР: Ню Джърси с 10 поредни победи в НХЛ

ОБЗОР: Ню Джърси с 10 поредни победи в НХЛ

Вижте всички резултати и класирането

Ню Джърси спечели с 5:1 над домакина Торонто и записа десета поредна победа в Националната хокейна лига.

Джак Хюз се отличи с два гола и асистенция, а Дъги Хамилтън и Йеспер Брат добавиха по попадение и асистенция за успеха на гостите, които се утвърдиха на върха в Столичната дивизия с 26 точки. Джон Марино също вкара, а Витек Ванечек отрази 25 шайби.

Това е третата най-добра серия в историята на клуба, като рекордът е 13 последователни успеха от сезон 2000/2001.

Евгени Дадонов беше точен за канадците с първия си гол за сезона, а Джейк Алън парира 34 изстрела, но това не беше достатъчно.

Владислав Гавриков вкара в 3:14 минута на продължението и донесе победата на Кълъмбъс с 5:4 над гостуващия Филаделфия. Буун Дженър се разписа два пъти, а Ерик Робинсън допринесе с гол и асистенция за успеха на домакините. Кевин Хейс и Ноа Кейтс завършиха с по попадение и асистенция за Филаделфия, който допусна четвърта последователна загуба.

Миналогодишният финалист за купа "Стенли" и шампион в НХЛ в предишните два сезона Тампа Бей постигна драматичен успех с 5:4 след продължение над гостуващия водач в Централната дивизия Далас. Алекс Килорн реализира 1:17 минута преди края на допълнителното време. Той записа и две асистенции в мача. Капитанът Стивън Стамкос даде втората си асистенция в срещата при попадението на Килорн и така стана вторият играч в историята на клуба, който достига границата от 500 асистенции, след Мартен Сен Луи, който има 588. Стамкос също така и вкара едно пападение.

Джон Таварес записа гол номер 400 в кариерата си и помогна на Торонто да спечели гостуването си на Питсбърг с 5:2. Таварес добави и асистенция, а Мат Мъри спаси 34 удара при завръщането си в Питсбърг, с който спечели две купи "Стенли" през 2016 и 2017 година.

Бо Хорват се отличи с попадение и две асистенции, а Ванкувър спечели гостуването си на Бъфало с 5:4 и прекъсна серия от три поредни загуби. Картър Верхег в последните три минути, а Флорида надделя над гостуващия Вашингтон с 5:2. Сергей Бобровски отрази 41 шайби за успеха на домакините.

Мат Дюшен изпъкна с гол и асистенция и беше в основата на победата на Нешвил с 2:1 над гостуващия Минесота. Вратарят Юусе Сарос също допринесе решително с 32 отразени шайби.

Райън Стром беше точен 50 секунди преди края на продължението и осигури победата на Анахайм с 3:2 над гостуващия Детройт. Джон Гибсън се отличи с 31 спасявания, но домакините останаха единствени в лигата без успех в редовното време и заемат последното място в класирането с 11 точки.

Джонатан Бергрен вкара първия си гол в НХЛ, но Детройт допусна четвърто поредно поражение.

Лидерът в Западната конференция Лас Вегас допусна второ последователно поражение след 2:5 при домакинството си на Сан Хосе, след като преди това беше в серия от девет поредни победи.

Лоуган Кутюр се отличи с гол и асистенция, а гостите стигнаха до обрат след четири безответни попадения в третия период.