2. Зимни спортове
  3. ОБЗОР: Сиатъл спря серията от 7 загуби в НХЛ (ВИДЕО)

ОБЗОР: Сиатъл спря серията от 7 загуби в НХЛ (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и лидерите в отделните дивизии

Колин Блекуел и Кале Ярнкрок отбелязаха попадения срещу бившия си отбор, а Сиатъл Кракен прекъсна серия от седем загуби с победа с 4:3 срещу гостуващия Нешвил в среща от редовния сезон на НХЛ.

Алекс Венберг и Яни Гурд също бяха точни за Сиатъл, който преодоля два гола пасив в хода на двубоя. Вратарят Крис Дрийджър направи 19 спасявания, а Блекуел и Гурд добавиха по една асистенция.

Мат Дюшен отбеляза два пъти за Нешвил, а Роман Йоси направи две асистенции. Филип Томазино също вкара, а Юусе Сарос спря 27 от 31 удара за тима, който загуби за шести път в последните си осем мача.

Ню Йорк Рейнджърс реализира три безответни гола в третата част при успеха с 5:3 срещу Сейнт Луис в "Медисън Скуеър Гардън".

Патрик Немет изравни 3:3 при оставащи 7:27 минути с първото си попадение за сезона. Крис Крейдър се разписа при числено превъзходство, отбелязайки 35-и си гол в НХЛ, а Артьоми Панарин направи 5:3 в края. Той записа и две асистенции.

Сейнт Луис поведе с 3:2 след три поредни точни удара на Райън О'Райли, Иван Барбашев и Дейвид Перон в интервал от 2:14 минути в края на втория период. Преди това Рейнджърс имаха аванс от 2:0 след попадения на Алексис Лафрение и Райън Строум.

Бъфало постигна убедителен успех срещу Торонто с 5:1 и прекъсна серията си от шест поредни загуби.

Виктор Олофсон, Джеф Скинър, Джейкъб Брайсън, Тейдж Томпсън и Кайл Окпосо също отбелязаха за победата, докато Дилън Козенс добави две асистенции.

Расмус Сандин се разписа за тима на Торонто.

Райън Сутер се отличи с гол и асистенция за успеха на Далас с 4:3 срещу Лос Анджелис.

Александър Радулов, който игра в 500-ия си мач в НХЛ, вкара победния гол, а Джейсън Робъртсън и Люк Гленденинг също отбелязаха за Далас, който се изравни с Едмънтън за второто място за "уайлд кард" в Западната конференция с 63 точки.

Артур Калиев реализира два гола, а Филип Дано също се разписа за Лос Анджелис, който прекъсна серия от шест победи. Стражът Кал Петерсен завърши с 39 спасявания.