2. Зимни спортове
  3. ОБЗОР: Тампа Бей със седма поредна победа у дома в НХЛ

ОБЗОР: Тампа Бей със седма поредна победа у дома в НХЛ

Вижте всички резултати и лидерите в отделните дивизии

Логан Кутюр и Томас Хартъл вкараха и в редовното време и при дузпите за успеха на Сан Хосе над Аризона с 8:7.

Койотите изоставаха с 5:7 в резултата три минути преди края, но Шейн Гостисбихиър намали, а Ейндрю Лад изравни 1:29 минута преди изтичането на времето. Въпреки това Аризона не се възползва от психологическото си предимство и допусна 9 загуба в последните си 11 мача.

За Сан Хосе вкараха още Радим Симек, Джефри Вийл, Ник Бонино, Тимо Майер и Алескандър Барабанов.

Дженис Моузър вкара първите си 2 гола в НХЛ, а Лейсън Круз се отчете с два гола и добави две асистенции за Аризона.

Онджей Палат вкара в 36-ата секунда на продължението за победата на Тампа Бей над Монреал с 5:4. Брайдън Пойнт записа два гола и асистенция, а Рос Колтън и Кори Пери също вкараха за победителите. Това бе седма поредна победа за Тампа Бей у дома.

Рафаел Харви-Пинар вкара за Монреал, а Копи Шунеман направи асистенция в дебюта си в НХЛ. Кайл Клаг реализира първия си гол в лигата в 39-ия си мач, а Лукас Вейдемо и Дейвид Савард се разписаха за първи път през този сезон.

Джонатан Марчесаут вкара два гола и добави асистенция при победата на Вегас над Лос Анджелис с 6:3. Райби Смит и Чандлър Стивънсон помогнаха с по гол и асистенция, а вратарят Лоран Бросоа направи 24 спасявания за Вегас, който изигра първия си мач от 21 декември. Матиас Янмарк и Кийгън Колесар също вкараха.

Ейдриан Кемпе записа гол и асистенция за Лос Анджелис, а Тревър Муур и Алекс Яфало също вкараха. Вратарят на тима Джонатан Куик спаси само 10 от 15 удара, преди да бъде сменен от Гарет Спаркс.