2. Зимни спортове
  3. ОБЗОР: Тревър Мур с първи хеттрик за успеха на Лос Анджелис

ОБЗОР: Тревър Мур с първи хеттрик за успеха на Лос Анджелис

Вижте всички резултати и класирането в НХЛ

Тревър Мур вкара и трите гола за успеха на Лос Анджелис над Едмънтън с 3:1. Това бе първият хеттрик в петгодишната кариера на Мур в НХЛ до момента.

Виктор Арвидсон се отчете с три асистенции, а Кал Петерсен направи 22 спасявания. Зак Хаймън вкара, а Стюърт Скинър спаси 29 шута за Едмънтън.

Райън О'Райли и Джордан Кайру завършиха с по гол и асистенция при победата на Сейнт Луис над Чикаго с 5:2 като гост в НХЛ. Това бе четвърти пореден успех на отбора. Кал Роузън, Тайлър Питлик и Иван Барбашен също се разписаха, а вратарят Джордан Бинигтън направи 23 спасявания.
Андреас Атанасиу вкара две попадения за Чикаго, а Арвид Содерблом спаси 30 удари. Тимът допусна четвърто поражение в последните си 5 мача.

Антон Форсберг направи 29 спасявания, а Отава прекъсна серията си от пет поредни загуби, като се наложи над Бъфало с 4:1. Алекс ДеБринкат, Остин Уотсън, Брейди Ткачук вкараха, а в края и Тим Щуцел се разписа на празна врата.

Тейг Томпсън вкара аз Бъфало, като отборът е в нъжна серия от седем поредни загуби. Ерик Комри започна на вратата на Бъфало, но не успя да завърши мача, след като спаси 22 от общо 24 удара. Бившият вратар на Отава Крейг Андерсън го смени и направи 14 спасявания до края на мача.