2. Зимни спортове
  3. Олимпийският шампион Канада отпадна на четвъртфиналите на световното по хокей на лед

Олимпийският шампион Канада изненадващо отпадна на четвъртфиналите на Световното първенство по хокей на лед в Швеция и Финландия

Олимпийският шампион Канада изненадващо отпадна на четвъртфиналите на Световното първенство по хокей на лед в Швеция и Финландия. Северноамериканците загубиха от Словакия с 3:4 (1:2, 2:0, 0:2). Победното попадение за световните шампиони от 2002 година реализира Михал Хандзуш 2:28 минути преди края при числен превес само 4 секунди след изгонването от игра на капитана на канадците Райън Гецлаф за брутално нарушение.

Словаците поведоха с два бързи гола на Томаш Копецки и Мирослав Шатан до средата на първата част, но канадците стигнаха до пълен обрат още преди края на втората третина с попадения на Ивандър Кейн, Джеф Скинър и Алекс Бъроус.

Милан Бартович изравни в 3:25 на третата част за 3:3 преди решаващия изстрел на Хандзуш след асистенция на Андрей Шекера.

Вратарят на словаците Ян Лацо спаси 33 удара за успеха. Така за място на финала възпитаниците на Владимир Вуйтек очакват победителя от мача между световния вицешампион Швеция и първенеца от 2010 година Чехия, който е по-късно днес.