2. Зимни спортове
  3. Олофсон взе спринта в Руполдинг, много добро представяне на Кленовска

Олофсон взе спринта в Руполдинг, много добро представяне на Кленовска

Нина Кленовска завърши на 29-а позиция в спринта на 7,5 км от Световната купа по биатлон

Шведката Анна Карин Олофсон-Зидек спечели спринта на 7,5 км от Световната купа по биатлон в германския зимен център Руполдинг.

Олофсон направи безупречно състезание, финиширайки за 23:49,6 минути, без грешка на огневия рубеж. Втора, също без грешка при стрелбата”, завърши рускинята Олга Медветцева, с изоставане от 29,8 секунди, а на третото място остана Магдалена Нойнер от Германия (2 грешки и 40,6 секунди изоставане от победителката).

Сред най-добрите 8 се наредиха още Дария Домрачова, Анна Булигина, Андреа Хенкел, Сандрин Баи и Тора Бергер.

Носителката на Световната купа и лидерка във временното класиране Хелена Йонсон остана едва 15-а, с 2 грешки и на 1:20,3 минути зад сънародничката си Олофсон.

Много добре в спринта се представи българката Нина Кленовска, която завърши на 29-а позиция и взе точки за СК (0 грешки и 2:06,3 изоставане от Олофсон). Емилия Йорданова е 41-а (0 грешки и 2:35,1 изоставане), Силвия Георгиева е 107-а, а Ния Димитрова 110-а.