2. Зимни спортове
  3. Отборът на Франция е четвъртфиналист на световното по хокей

Отборът на Франция е четвъртфиналист на световното по хокей

Финландия запази надежди за класиране напред, побеждавайки Казахстан с 4:3

Франция спечели място на четвъртфиналите от световното първенство по хокей на лед за мъже, след като се наложи с 6:2  над Дания. Финландия пък запази надеждите си за класиране напред в турнира, побеждавайки Казахстан с 4:3.

Стефан Да Коста се разписа два пъти за френския национален  отбор, който наниза четири безответни шайби във вратата на Дания в рамките на шест минути през последната третина на мача.

Той  беше равен при 2:2 преди началото на тази част, но французите се разиграха, победиха, класираха се на четвъртфинал и изпратиха  Чехия в същата фаза.

Другите два отбора от група "А", които се  класират напред, са световните шампиони от Швеция и олимпийските златни медалисти от Канада.

Капитанът Оли Йокинен вкара и подаде за друг гол при победата  на Финландия над Казахстан. Неговият тим е на трето място в  група "Б" с актив от 11 точки, но Латвия и Беларус имат по два  мача по-малко.