2. Зимни спортове
  3. Овечкин наниза четири шайби за победа на Вашингтон срещу Тампа Бей

Овечкин наниза четири шайби за победа на Вашингтон срещу Тампа Бей

Александър Овечкин вкара четири гола при победата на Вашингтон с 6:5 след дузпи срещу Тампа Бей в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ)

Александър Овечкин вкара четири гола при победата на Вашингтон с 6:5 след дузпи срещу Тампа Бей в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Руснакът се разписа и с решителното попадение за равенството в третата част, след като беше точен 32.4 секунди преди сирената.

Вашингтон отиваше към сигурна загуба срещу Светкавиците, но намесата на Овечкин спаси срещата за Столичаните. Той увеличи и преднината си в листата на реализаторите в НХЛ с 26 попадения, а освен това поведе във вечната класация на Вашингтон за голове при числено предимство, изпреварвайки Петер Бондра, който има на сметката си 137 шайби. Никлас Бекстрьом вкара гол и подаде за други четири, докато Трой Брауър вкара шайбата зад Бен Бишъп в петия рунд на дузпите. С това той донесе пета победа от последните шест мача на Вашингтон.

Кайл Окпосо се разписа 1:37 минути преди последната сирена и добави победен гол за Ню Йорк Айлъндърс при 3:2 над Сан Хосе след дузпи. Той беше точен в петия рунд на свободните удари, с което прекъсна серията от десет поредни поражения на своя тим в НХЛ.

Брад Бойс се разписа при дузпите за победа на Флорида над Детройт с 3:2. Александър Барков също беше точен за Пантерите, които записаха втори пореден успех над Червените криле.