2. Зимни спортове
  3. Пето място за Беломъжев на Eвропейското в Турция

Пето място за Беломъжев на Eвропейското в Турция

При жените най-добре от българките се представи Андрея Дяскова – 21-ва.

Станимир Беломъжев завърши на пето място в средната дистанция на европейското първенство по ски ориентиране в Саръкашъм (Турция). Роденият н Троян състезател финишира на 1 минута и 4 секунди след победителят в дисциплината Ерик Рост (Швеция) – 35 минути 32 секунди.

Втори, само на 2 секунди след Рост, финала пресече Ларс Мохолд (Норвегия), а трети на разлика от 47 секунди се класира Сергей Горланов (Русия).

Пред световният ни шампион от първенството в Красноярск се нареди легендата в този спорт – осемкратния световен първенец Едуард Хреников (Русия).

Другият ни представител Николай Димитров е 39-ти.

При жените най-добре от българките се представи Андрея Дяскова – 21-ва. Стефания Беломъжева е с 10 места по-назад, а Антония Григорова завърши 35-та. Шампионка е представителката на Италия Стефания Корадини.