2. Зимни спортове
  3. "Пингвините" отвяха Ню Йорк Рейнджърс с 4:1

"Пингвините" отвяха Ню Йорк Рейнджърс с 4:1

Питсбърг постигна четвърта поредна победа

Питсбърг постигна четвърта поредна победа, след като се наложи като гост с 4:1 над лидера на Изток  Ню Йорк Рейнджърс.

Евгений Малкин вкара два гола за успеха на "пингвините" и вече има общо 24 от началото на сезона, като серията му в последните четири срещи набъбна на 7.

Ричард Парк вкара за 2:1 във 2:23 минута на третата третина, а вратарят им Марк-Андре Фльори спаси 30 удара. Крис Куниц заби четвъртото попадение за победителите, а за домакините се разписа Карл Хагелин.

Шампионите от Бостън размазаха с 4:1 като гости Ню Джърси и имат 61 точки, с които водят в Североизточната дивизия.

Нейтън Хортън и Грегъри Кембъл се разписаха само в рамките на 35 секунди в четвъртата част на мача, като тези две шайби решиха изхода. Андрю Ференц вкара за 1:1, а Крис Кели оформи крайното 4:1 на празна врата.

Отава постигна първа победа над Сан Хосе като гост от осем години, побеждавайки с 4:1. Отборът от канадската столица вече има 60 точки, на 2 от лидера на Изток Ню Йорк Рейнджърс.