2. Зимни спортове
  3. Питсбърг с десета поредна победа в НХЛ

Питсбърг с десета поредна победа в НХЛ

Вижте резултатите от мачовете от тази нощ

Лидерът в Източната конференция Питсбърг се наложи над гостуващия Вашингтон с 2:1 и записа десета поредна победа в Националната хокейна лига. Защитникът Мат Нисканен донесе успеха с попадение 8:02 минути преди края. Пол Мартин също се разписа, а Сидни Кросби асистира и за двете попадения. Алекс Овечкин изведе столичани напред в средата на втората част с 12-ия си гол за сезона, но това остана единствения гол в мрежата на Марк-Андре Флюри, който спаси общо 28 удара.

Ню Йорк Рейнджърс победи домакина Ню Джърси с 3:2 и измести съперника от второто място в Атлантическата дивизия. Майкъл Дел Зото се отличи с гол и асистенция, а Рик Неш реализира решаващото попадение в 7:25 минута на третата част за успеха на гостите. Карл Хагелин също вкара, а вратарят Хенрик Лундквист отрази 29 шайби. Травис Заяц и Антон Волченков бяха точни за домакините, които имат само три победи в последните си 13 мача.

Отава реализира четири гола в третата част и обърна домакина Ню Йорк Айлендърс от 1:3 до 5:3. Сергей Гончар завърши с гол и две асистенции за канадците, които спечелиха за трети път поред в лигата. Именно руският защитник даде аванс на Отава за 4:3 минута преди края. Капитанът на гостите Даниел Алфредсон асистира за попадението на празна врата на Гийом Латендрес 9 секунди преди сирената и записа 1100-та точка в кариерата си в НХЛ.

Носителят на купа "Стенли" Лос Анджелис записа трети пореден успех след 3:2 над гостуващия Финикс. Вратарят Джонатан Берние отрази рекордните в кариерата си за един мач 40 удара, а защитникът Дрю Доти вкара за първи път след 32 срещи за победата. Дъстин Пенър и Джаред Стол също се разписаха за шампионите. Шейн Доун наниза два гола за Финикс, който в този мач прекъсна серия от 245:32 минута без отбелязано попадение.

Кълъбмъс надделя над Нешвил с 4:3 и продължи рекордната си серия на 11 поредни мача без поражение в редовното време. Мак Летестю завърши с гол и асистенция, Фьодор Тютин, Никита Никитин и Дерик Брасар също вкараха, а Вини Поспал се отличи с три асистенции. Вратарят Сергей Бобровски пък спаси 32 изстрела. Нешвил пък загуби за девети път в последните си 13 мача и падна на последно място в Централната дивизия.

Стийв От с втория си гол в мача в 2:16 на продължението донесе победата на Бъфало с 3:2 над домакина Монреал. Канадците, които са втори в Източната конференция, наваксаха пасив от 0:2 през третата част и избегнаха второ поражение в редовното време в последните си 18 срещи.

Уинипег реализира три гола в последните 8:16 минути на мача и обърна гостуващия Бостън с 3:1. Блейк Уилър се разписа два пъти, а Ивандър Кейн добави едно попадение за успеха. Брад Марчънд изведе гостите напред в 8-ата секунда на втората част, но в последствие Бостън допусна втора поредна загуба.