2. Зимни спортове
  3. Питсбърг с ценно 5:4 над Филаделфия

Питсбърг с ценно 5:4 над Филаделфия

Вижте резултатите от мачовете в НХЛ

Крис Куниц отбеляза два гола при победата на Питсбърг над Филаделфия с 5:4 в среща от първенството на НХЛ. Куниц бе точен за втория път в двубоя в 18-та секунда на третата част, с което донесе успеха на "пингвините". Питсбърг губеше с 1:4 в края на първата третина, но успя да отбележи четири безответни гола до края. Паскал Дюпюи, Джеймс Нийл и Тайлър Кенеди още бяха точни за гостите, които са начело в Атлантическата дивизия. За Филаделфия се разписа на два пъти Якуб Ворачек и по веднъж Кимо Тимонен и Зак Риналдо.

Монреал спечели с 4:2 при гостуването си на Каролина в друга среща от тази нощ. Гостите поведоха с 2:0, допуснаха изравняване, а в третата част стигнаха до успеха с попадения в рамките на по-малко от две минути на Ларс Елер и Пи Кей Събън. Вратарят Кори Прайс отрази 42 удара, а Монреал има 34 точки и е начело в Източната конференция.

В дербито на Ню Йорк Рейнджърс победи Айлендърс с 2:1 след продължение. Марин Габорик вкара победния гол в 42-та секунда на добавеното време. Майкъл Грабнър откри резултата за Айлендърс в първата част, а през третата Рик Неш изравни.

Бостън победи гостуващия Торонто с 4:2 за втория път през сезона и записа девети пореден успех. Тайлър Сегуйн се отличи с два гола и асистенция, Патрис Бержерон добави гол и два паса, а Брад Марчанд направи две асистенции за победителите. Дейвид Крейчи също се отличи с една шайба за Бостън. За Торонто точни бяха Назем Кадри и Джей МакКлемънт.

Мат Калвърт се разписа 56.9 секунди преди края на продължението при победата на Кълъмбъс над Ванкувър с 2:1. Ню Джърси се наложи над Бъфало с 3:2 след дузпи. Патрик Елиас вкара гол 1:06 минута преди края на редовното време, а освен това се разписа и при дузпите.

Седем различни хокеисти вкараха попаденията за Вашингтон, който разгроми със 7:1 Флорида. Джими Хауърд направи 22 спасявания и записа 13-ти мач в кариерата си без допуснат гол при успеха на Детройт с 3:0 над Едмънтън. За Детройт точни бяха Якуб Киндъл, Кори Емертън и Джъстин Абделкадер.