2. Зимни спортове
  3. Питсбърг записа 12-а поредна победа

Питсбърг записа 12-а поредна победа

Вижте всички резултати от изиграните тази нощ срещи в НХЛ

Марк-Андре Флюри спаси 34 шайби за 12-та поредна победа на Питсбърг в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Тази победа е рекордна за шампионите от 2009-а година, а освен това е и седма поредна в гостуванията на отбора, който е едноличен лидер в класиранията на двете конференции. Флюри пък продължи своята рекордна серия на 11 поредни успеха, като в последните си девет мача не е допускал по повече от два гола.

Алекс Голигоски и Майкъл Руп вкараха два гола за 4:34 минути в третата част на мача, с което спечелиха двете точки за Питсбърг. В първата третина точни за Пингвините бяха Дъстин Джефри и Арън Ейшъм, а последното попадение на празна мрежа беше дело на Мат Куук. Капитанът на гостите Сидни Кросби не успя да вкара, но продължи серията си от по точка във всеки от последните 18 мача, след като записа асистенция за попадението на Голигоски.

Томас Холмстрьом и Дани Клиъри нанизаха попадения при първите два удара на Детройт срещу Мартин Бродюр при победата на Червените криле с 4:1 над Ню Джърси. Павел Датсюк и Хенрик Зетеберг добавиха по гол и асистенция за отбора на Детройт, който спечели втори мач за малко над 24 часа. Крис Озгууд спаси 33 шайби на вратата на Детройт и спечели победа номер 399 в кариерата си. Той обаче не успя да стигне до първия си мач без допуснат гол от 13 месеца насам, след като Патрик Елиас го преодоля в първата минута на последната третина при игра с числено предимство на леда.

Пол Щастни вкара гол и подаде за други два, а Крейг Андерсън спаси 40 шайби за победа на Колорадо с 3:2 като гост на Вашингтон. Новобранецът Кевин Шетънкърк записа две точки с гол и пас, а Райън Уилсън вкара първото си попадение за отбора на Колорадо, който нанесе петото поредно поражение на Вашингтон през редовния сезон. Столичани не бяха допускали подобна лоша серия от ноември 2007-а година насам.