2. Зимни спортове
  3. Победи само за гостите в НХЛ

Победи само за гостите в НХЛ

Нешвил постигна първи успех в редовното време

Нешвил постигна първата си победа след редовното време за сезона в Национланата хокейна лига след 2:1 с дузпи срещу домакина Филаделфия. Филип Форсберг изравни резултата в средата на третата част, а Райън Елис единствен се разписа при наказателните удари за успеха. Филаделфия допусна второ поредно поражение след серията от 10 последователни победи, която завърши в събота срещу Далас. Вратарят на гостите Пека Рина завърши с 31 спасявания. Андрю МакДоналд вкара за домакините в първия период, а Стийв Мейсън отрази 30 шайби, но това не беше достатъчно.

Райън Нюджънт-Хопкинс се разписа в 2:55 минута на продължението, а Едмънтън надделя с 3:2 над домакина Сейнт Луис. С втория си пореден успех гостите се изравниха с лидера в Тихоокеанската дивизия Сан Хосе.

Кам Фаулър отбеляза победен гол за 3:2 при числен превес 6:32 минути преди края и донесе победата на Анахайм при завръщането на старши треньора на отбора в Торонто. Фаулър се отличи и с асистенция при гола на Райън Гецлаф, Ник Ричи също се разписа за гостите, а вратарят Джон Гибсън се отличи с 33 спасявания. Остин Матюс и Назем Кадри вкараха за канадците.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон:

Аризона - Калгари - 2:4
Сейнт Луис - Едмънтън - 2:3 след продължение
Торонто - Анахайм - 2:3
Филаделфия - Нешвил - 1:2 след дузпи