2. Зимни спортове
  3. Победи за Чехия и Норвегия на световното по хокей

Победи за Чехия и Норвегия на световното по хокей

Чехите разгромиха Австрия с 4:0

Чехия победи Австрия с 4:0 (0:0, 3:0, 1:0) в мач от петия кръг в група „А“ на световното първенство по хокей на лед, което продължава в Чехия.
Ондржей Немец в 31-ата минута, Мартин Затович в 38-ата, Владимир Соботка в 39-ата и Якуб Ворачек в 40-ата минута вкараха голове за тима на домакините. За отбора на Чехия това е трета победа на турнира. Тимът на Австрия остава без спечелен мач на турнира в редовното време, като има един успех след продължения.

В мач от група „Б“ на турнира Норвегия победи Словения с 3:1 (1:0, 2:1, 0:0). Патрик Торесен, Андрес Бастиансен и Юнас Хулес вкараха головете за Норвегия, а с три асистенции се отличи Матис Улимб. За отбора на Словения гола вкара Ян Муршак за 1:1 в началото на втората третина.
За Норвегия това е втори успех на турнира. Тимът на Словения регистрира петата си загуба на шампионата.