2. Зимни спортове
  3. Победната серия на Блекхоукс приключи със загуба от Флорида

Победната серия на Блекхоукс приключи със загуба от Флорида

Шампионът Чикаго Блекхоукс прекъсна серията си от поредни победи, след като тази нощ отстъпи с 2:3 на тима на Флорида Пантерс

Шампионът Чикаго Блекхоукс прекъсна серията си от поредни победи, след като тази нощ отстъпи с 2:3 на тима на Флорида Пантерс. Срещата се игра в залата на „пантерите” във Флорида и бе от програмата на редовния сезон на НХЛ.

Двубоят започна със страхотен натиск на домакините, които излязоха напред в резултата още в 5-та минута, когато точен бе Буут. В 10-ата Уилсън удвои преднината на „пантерите”, а 7 секунди преди сирената за край на първата част, Рийзънър покачи на класическото 3:0.

Във втората част Чикаго натисна здраво и в 12-ата минута Кейн върна едното попадение, а в 14-ата Хоса направил интригата пълна, реализирайки за 2:3. В последната част двамата вратари направиха по няколко брилянтни спасявания, но нов гол не падна и така Флорида удари Блекхоукс с 3:2.