2. Зимни спортове
  3. Радослав Янков започна защитата на световната купа с трето място

Радослав Янков започна защитата на световната купа с трето място

26-годишният чепеларец стигна до него в гигантския слалом от I кръг

Първият българин, спечелил генералното класиране на световната купа в зимните спортове - Радослав Янков, започна защитата на трофея си в паралелните дисциплини на сноуборда със силно каране и 3-о място.

26-годишният чепеларец стигна до него в гигантския слалом от I кръг, който се проведе в Кареца (Ит). В 1/2-финала Янков бе по-бавен с минималното 0,07 сек от австриеца Бенямин Карл. В спора за качване на подиума обаче българинът се справи с корееца Ли Санг-хо и  завърши трети. Първи стана Карл.

Преди това на 1/8-финалите симпатягата от Чепеларе победи любимеца на руския президент Владимир Путин Вик Уайлд.

Американецът взе руски паспорт и на игрите в Сочи спечели за домакините 2 златни медала. В 1/4-финала Янков надви словенеца Рок Маргук.