2. Зимни спортове
  3. Рейнджърс загуби лидерската си позиция, Ванкувър с нова победа

Рейнджърс загуби лидерската си позиция, Ванкувър с нова победа

Кратък обзор на някои от по-интересните срещи в Националната хокейна лига

Зала „Уачовия Сентър” във Филаделфия бе домакин на срещата от редовния хокеен шампионат на САЩ, в която Филаделфия Флайърс победиха Финикс Койотис пред повече от 19 000 зрители. Домакините се нуждаеха от продължение за да достигнат успеха с  резултат 4:3. Майк Ричардс донесе победата за своя тим с гол в 01:35 минута на добавеното време.
Във временното класиране Филаделфия заема девето място в Източната конференция, докато съперниците им от Финикс са 12-ти в Западната с девет загуби в актива си.

Ванкувър успя да удължи успешната си победна серия от девет срещи без поражение след като надделя над Питсбърг като гост. На леда в спортна зала „Мелън Арина” Ванкувър Канъкс постигнаха убедителният резултат от 3:1, записвайки трети пореден триумф далеч от дома. Стражът на Ванкувър Роберто Луогно се наложи да напусне двубоя още в първата част, попаденията за „Канъкс” отбелязаха Демитра, разписал се на два пъти и Даниел Седин.

Друг резултат, привлякъл интереса на публиката бе загубта на лидера в Източната конференция Ню Йорк Рейнджърс като гост срещу Отава Сенатърс. „Сенаторите” успяха да сложат край на злощастната си серия от шест загуби, постигайки убедителния резултат от 4:1. След този двубой и поражението си Рейнджърс се смъкнаха на втората позиция във временното подреждане, докато при актив от 7 победи в 20 срещи Отава заема 12-то място.