2. Зимни спортове
  3. Русия и Финландия се класираха на полуфиналите за световното по хокей за жени

Русия и Финландия се класираха на полуфиналите за световното по хокей за жени

На полуфиналите Русия ще играе срещу защитаващия титлата си САЩ

Русия и Финландия класираха за полуфиналите на Световното първенство по хокей на лед за жени в Камлуупс, Британска Колумбия. Рускините победиха Швеция с 4:1 в среща от четвъртфиналите на турнира. Олга Сосина вкара два гола за руския тим, а по едно попадение добавиха Валерия Павлова и Татяна Бурина. За Швеция се разписа Йохана Олофсон.

На полуфиналите Русия ще играе срещу защитаващия титлата си тим на САЩ. Двата отбора се срещнаха в груповата фаза, а американките спечелиха с 8:0.

В последния четвъртфинал Финландия разгроми Чехия с 5:0 и на полуфиналите ще излезе срещу Канада. За скандинавките Мишел Карвинен отбеляза два гола, а останалите бяха дело на Таня Нисканен, Риика Валила и Венла Хови.

Петте най-добри отбора от шампионата печелят квоти за зимните олимпийски игри в Пьончан 2018. Това са САЩ, Канада, Финландия, Швеция и Русия.