2. Зимни спортове
  3. Русия окупира подиума в женският спринт в Поклюка

Русия окупира подиума в женският спринт в Поклюка

Резерва на второ място в Словения, българките със слаб спринт в Поклюка

Руските биатлонистки Светлана Слепцова и Анна Болаги – Титовец заеха първо и второ място в спринта на 7,5 км за Световната купа по биатлон в словенския Поклюка. Слепцова, която е една от основните претендентки в борбата за големия кристален глобус спечели втора победа в спринта за последната година, след триумфа в Хогфилцен миналия сезон.

Слепцова покри трасето за 24:57.0 минути без да допуска грешки в двете стрелби.

Влязлата като резерва за руския тим Анна Болаги – Титовец с второто си място записа най-добър резултат за Световната купа през последните пет години. Трикратната златна медалистка с руската щафета от световни първенства сбърка един път в първата си стрелба, което я остави на 43 секунди след победителката.

Силни спринтьорски качества показа германката Магдалена Нойнер, която бавно но славно започна да намира формата си. Нойнер не взе участие във второто за сезона състезание поради вирусно заболяване, допреди седмица тя все още се оплакваше от отпадналост. Заедно със сънародничката си Симоне Хаусвалд двете бяха най-слаби на стрелковия полигон с по два пропуска. Нойнер даде време от 25:59.6 мин., което я остави на повече от минута зад победителаката.

Временният водач за СК и настояща носителка на Големия кристален глобус Хелена Йонсон се класира на 11-а позиция. От началото на сезона тя разполага с три победи в Йостерсунд (Индивидуален старт), Хохфилцен (Преследване) и Поклюка (Индивидуален) и второ място след спринта в Хохфилцен.

Нина Кленовска бе най-добре представилата се българка на трасето в Поклюка. Тя завърши на 46-о място поделяйки го с украйнката Лилия Ефремова. Кленовска направи един пропуск при втората стрелба и завърши с време от 28:18.6 мин. Емилия Йорданова завърши 88-а с четири порпуска, Ния Димитрова подели 95-ото място с латвийката Жанна Юскане. Дафинка Коева направи уажсна първа стрелба, пропускайки четири от мишените. След още един неточен изстрел в следващото упражнение тя не успя да завърши гонката заедно с още четири състезателки.