2. Зимни спортове
  3. Русия спечели единичната смесена щафета от европейското първенство по биатлон

Русия спечели единичната смесена щафета от европейското първенство по биатлон

България завърши на 10-о място заради кошмарна стрелба

Русия спечели единичната смесена щафета от европейското първенство по биатлон в Тюмен (Русия). Пред родна публика Виктория Сливко и Антон Бабиков изминаха дистанцията за 36.59,0 минути. Те използваха само четири допълнителни патрона.

На второ място на 37.9 секунди остана Германия със седем допълнителни патрона. Бронзовите медали завоюва щафетата на Норвегия. Състезателите на тима финишираха на 52.7 секунди зад победителите като използваха шест допълнителни патрона.

България се нареди на 10-о място от 13 стартирали. Стефани Попова и Антон Синапов бяха пети преди последните две стрелби, но Синапов завъртя цели четири наказателни обиколки на седмата стрелба и българите отстъпиха значително в класирането. Така България остана на 2:47.9 минута зад Русия с четири наказателни обиколки и 9 допълнителни патрона.

Класическата смесена щафета с двама мъже и две жени е по-късно днес.