2. Зимни спортове
  3. Рьозеланд с 3-и успех за 3 дни в Оберхоф

Рьозеланд с 3-и успех за 3 дни в Оберхоф

Единствената българка в днешното състезание Милена Тодорова финишира 34-а

Марте Олсбу Рьозеланд (Норвегия) спечели трета победа през уикенда от Световната купа по биатлон в Оберхоф, като бе най-бърза в преследването на 10 км.

В петък тя спечели спринта на 7.5 километра, а в събота триумфира и в смесената щафета на 4 по 7.5 км.

Норвежката започна състезание с аванс от седем секунди, но още след първата стрелба той набъбна до над половина минути.

Така тя имаше комфорта да допусна по една грешка във втората си и трета стрелба и с общо 18 от 20 свалени мишени записа петата си победа за сезона.

Втора финала, също с две наказателни обиколки, пресече шведката Хана Йоберг, която завърши на 33.4 секунди зад Рьозеланд.

Трета остана белорускинята Динара Алимбекова, която също бе с 18/20 и спечели първия си подиум за сезона. Четвърто и пето място бяха за Франция, като те бяха завоювани съответно от Жулия Симон и Анайс Шевалие-Буше.

За Симон днешният старт сложи край на серията от три поредни втори места в стартовете за Световната купа.

Единствената българка в днешното състезание Милена Тодорова стартира 45-а и след безгрешни стрелби от легнал се бе изкачила до 19-о място.

Общо пет пропуска от прав обаче смъкнаха родената в Троян биатлонистка до 34-а позиция, с което си заслужи нови седем точки за Световната купа.

В генералното класиране за Световната купа начело с 537 точки остава Рьозеланд, която има аванс от 88 пункта спрямо Елвира Йоберг. Шведката днес завърши седма, след като направи общо три наказателни обиколки и регистрира едно падане по трасето. Трета в битката за големия кристален глобус е Алимбекова, която има събрани 418 пункта.

В спора за отличието в дисциплината преследване лидер с 223 точки отново е Рьозеланд, която е следвана от сестрите Йоберг, които имат по 180 пункта. Заради победата си в Анеси льо Гран Борнан преди Коледа обаче по-малката от двете, Елвира, има предимство в класирането.

Световната купа по биатлон продължава следващата седмица със стартове в Меката на биатлона в Руполдинг, като програмата при жените започва в сряда от 15:30 часа българско време със спринт на 7.5 километра.