2. Зимни спортове
  3. С гол на Овечкин Вашингтон се наложи над Питсбърг в НХЛ

С гол на Овечкин Вашингтон се наложи над Питсбърг в НХЛ

Вашингтон Кепитълс се възползва от отсъствието на Сидни Кросби и спечели с 1:0 срещу Питсбърг регионалното дерби в Националната хокейна лига.

Вашингтон Кепитълс се възползва от отсъствието на Сидни Кросби и спечели с 1:0 срещу Питсбърг регионалното дерби в Националната хокейна лига.

Единственото попадение вкара руската ракета Алекс Овечкин в първата третина на мача, след като прати шайбата над дясната ръка на вратаря Марк-Андре Фльори. Вратарят на Кепитълс Михал Нойвирт спаси 39 удара, включително 19 в първата част, като това е негов трети мач без допуснат гол през този сезон.

След този резултат и двата отбора заемат 2-ите места в своите дивизии. Питсбърг има 77 точки и изостава на 6 от Филаделфия в Атлантическата, докато Вашингтон със 74 има едва една по-малко от Тампа Бей в Югоизточната.

Предпоследният отбор на Изток- Ню Йорк Айлендърс размаза с 5:1 на собствен терен Флорида Пантърс. Мат Мулсон вкара три гола във втората си поредна среща, в която бележи повече от един. Вратарят на победителите Алехандро Монтоя отрази 25 удара, а тимът има само 53 точки и е на дъното на Атлантическата дивизия.

С хеттрика си днес, като два от головете му бяха в първата част, Муслон има вече 26 точни попадения през сезона. Флорида пък също заема последното място, но в Югоизточната дивизия с 57 точки.

Шампионите от Чикаго Блекхоукс се наложиха с 5:3 като гости над Сейнт Луис Блус, след като във втората третина Джонатан Тейвс и Патрик Кейн отбелязаха по един гол и подадоха по една асистенция. Също във втората част в рамките на една минута голове отбелязаха Виктор Сталберг и Дейв Боланд. Двата отбора са в Централната дивизия, като Блекхоукс имат 68 точки и се нареждат на 3-о място, докато Сейнт Луис е на 5-о с 63.