2. Зимни спортове
  3. Самуелсон ликува в Йостерсунд, Владимир Илиев 29-и (ВИДЕО)

Самуелсон ликува в Йостерсунд, Владимир Илиев 29-и (ВИДЕО)

Димитър Герджиков завърши 65-и с един пропуск, а Антон Синапов остана 111-и

Себастиан Самуелсон ликува в днешния 10-километров спринт за мъже в шведския зимен център Йостерсунд, в кръг от Световната купа по биатлон.
Любимецът на местните фенове допусна само 1 грешка от 10 изстрела на рубежа.

Самуелсон финишира в надпреварата с аванс от точно 18 секунди спрямо французинът Емилиян Жаклен, който също допусна един пропуск в стрелбата. Трети остана Кентан Фийон Майе (Франция), който също изпусна една мишена и бе с 21.5 секунди по-бавен от Себастиан Самуелсон.

В генералното класиране за Световната купа начело е Самуелсон. Голямата звезда в биатлона Йоханес Тингес Бьо (Норвегия) е втори в подреждане от началото на сезона. Йоханес завърши девети с една грешка днес.

От българите най-добре в днешния старт се представи Владимир Илиев, който бе перфектен в стрелбата си, но нямаше много добър ден в ски бягането и зае 29-о място с пасив от 1:23 минути.

Димитър Герджиков завърши 65-и с един пропуск, Антон Синапов остана 111-и с пет наказателни обиколка, а Благой Тодев не стартира в тази надпревара.