2. Зимни спортове
  3. Сан Хосе би Детройт след продължение и поведе в полуфинала на Запад

Сан Хосе би Детройт след продължение и поведе в полуфинала на Запад

В другия мач тази нощ, Тампа Бей се наложи с 4:2 над Вашингтон

Отборът на Сан Хосе Шаркс продължава със стабилните си изяви през този сезон, след като тази нощ се наложи с 2:1 след продължение над тима на Детройт Ред Уингс в първи полуфинал в Западната конференция в НХЛ.

Двубоят бе много равностоен, като в 10-ата минута на първата третина Лидстрьом изведе Детройт напред, но в третата част Павелски изравни и прати мача в продължение. Там Фериеро за втори път порази мрежата на Ред Уингс и така „акулите” поведоха с 1:0 победи в полуфиналната серия между двата тима на Запад.

В другия мач, игран тази нощ, oтборът на Тампа Бей Лайтнинг спечели първия двубой от полуфиналната серия в Източната конференция в НХЛ срещу Вашингтон Кепитълс. Гостите във "Веризън Сентър" в американската столица, се наложиха с 4:2 след по-добра игра в последните две третини и взеха ценно предимство над своя съперник.

Тампа Бей откри резултата още в 3-ата минута на мача чрез Шон Бергънхайм, но само две минути по-късно Александър Сьомин възстанови равенството. В началото на втората част домакините дори поведоха резулатта с попадение на Ерик Фър, но Стив Дауни и Стивън Стамкос отново изведоха гостите напред преди края на третината, а в последната част Доминик Муур окончателно подпечата успеха на "светкавиците" за крайното 2:4.