2. Зимни спортове
  3. Сан Хосе и Тампа Бей поведоха с 2-0 победи в своите полуфинални серии в първенството на НХЛ

Вратарят Анти Ниеми направи поредния си страхотен мач и беше с основна заслуга за втората победа на Сан Хосе Шаркс с 2:1 срещу Детройт Ред Уингс.

Вратарят Анти Ниеми направи поредния си страхотен мач и беше с основна заслуга за втората победа на Сан Хосе Шаркс с 2:1 срещу Детройт Ред Уингс.

Така "Червените криле" ще продължат като домакини в серията от 0:2.

След като миналата година беше с основна заслуга за спечелването на титлата от Чикаго, сега Ниеми влезе във върхова форма точно за плейофите със Сан Хосе и днес спаси 34 удара на играчите на Детройт.

Домакините откриха резултата още в 4:56 минута след началото на мача при числено превъзходство.

Защитникът Йън Уайти взе шайбата от синята линия и успя да се промъкне в празно пространство сам срещу вратаря Джими Хауърд и отбеляза.

До края на частта и през цялата втора двата отбора си размениха игровата инициатива, но щастието се усмихна отново на домакините минута и 39 секунди след началото на третата част.

Никлас Валин вкара за 2:0, след като завърши дълго разиграване в зоната на Детройт и последен пас на Клоу.

Това е четвърти негов гол в плейофите, като и четирите са донесли победата на отбора му.

6 минути преди края на срещата Хенрик Зетерберг отбеляза почетното попадение за Детройт, след като засече подаване на Павел Дацюк, но това не развали партито на Акулите.

Вашингтон Кепитълс е на път да продължи традицията да отпада във втория кръг, след като претърпя второ поражение от Тампа Бей, този път с 2:3 след продължение.

За южняците от Флорида пък се очертава финал в Конференцията, след като в три поредни години те пропускаха втората фаза от шампионата.

41-годишният вратар на Лайтнинг Дуейн Ролосън спаси 35 удара, а Венсан Льокавалие вкара два от трите гола, включително и победното в 6:19 минута на продължението.

Александър Овечкин пък изравни за домакините от американската столица минута и 7 секунди преди финалната сирена и прати срещата в продължението.

Мартин Сейнт Луис пък вкара другия гол за Тампа в 7:35 минута на третата част.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), полуфинали в Конференциите: