2. Зимни спортове
  3. Сани Жекова: Бях може би най-бърза и това бе извади от играта

Сани Жекова: Бях може би най-бърза и това бе извади от играта

"Допуснах грешка, която ми костваше много"

Най-добрата българска сноубордистка Александра Жекова завърши на трето място в генералното класиране за световната купа в дисциплината бордъркрос за сезон 2011/12.

Във финалното състезание във Валмаленко (Ит) днес Жекова спечели убедително малкия финал. Преди това на четвъртфинала тя с лекота финишира първа в  серията си, но в полуфинала имаше малшанса да сбърка по средата и в крайна сметка остана четвърта и не стигна до големия финал и атаката на световната купа.

Победата във Валмаленко сензационно взе 19-годишната американка Жаклин Ернандес, за която днешния старт бе едва шести за световната купа. Фаворитките Доминик Малте (Кан) и олимпийската шампионка Маел Рикер (Кан) водеха до 200 м преди финала, когато паднаха и вкрайна сметка останаха четвърта и пета. Купата в дисциплината спечели Малте, а Ритер е втора. Миналата година Жекова завърши втора в крайното класиране.

„Не съм доволна, защото допуснах грешка, която ми костваше много, коментира Сани от Валмаленко.  – Бях много бърза...може би най-бърза и това бе извади от играта. Както видяхме и на финала всички допускат грешки. Просто беше много трудно. Сезонът за мен беше добър, но като цяло можеше и да е много по-добър. Много съм бърза и ще ставам още по-бърза, така че да му мислят конкурентките ми”.

През сезона Жекова участва и в седемте старта за световната купа по бордъркрос. В тях Сани постигна 4 подиума (3 втори места и едно трето), а също така по едно шесто, седмо и осмо място.