2. Зимни спортове
  3. САЩ и Швейцария взеха класически победи на Световното първенство по хокей на лед

Стражът на "Скуадра Адзура" Андреас Бернард направи добър мач с 29 спасявания, но това далеч не беше достатъчно

САЩ и Швейцария записаха класически победи на Световното първенство по хокей на лед в Германия и Франция. Американците се наложиха над Италия с 3:0 в Кьолн в среща от четвъртия кръг в група "А" и с 9 точки се изравниха с лидера Латвия, макар и с мач повече. Брок Нелсън се разписа два пъти, Андерс Лий вкара при числен превес, а вратарят Джими Хауърд трябваше да отрази само 9 удара, за да запише "шътаут". Стражът на "Скуадра Адзура" Андреас Бернард направи добър мач с 29 спасявания, но това далеч не беше достатъчно. Италианците са последни  с 1 точка.

В група "Б" Швейцария спечели също с 3:0 срещу Беларус в Париж и запази второто си място с 9 точки, колкото има и лидерът Канада, който е с мач по-малко. Възпитаниците на Патрик Фишер реализираха по едно попадение във всяка третина чрез Рето Шапи, Андерс Амбул и Коди Алмонд, а вратарят Леонардо Дженони отрази всичките 14 удара и не допусна гол. Беларус беше победен за четвърти пореден път и е последен в групата без актив.