2. Зимни спортове
  3. САЩ прекъсна хегемонията на Канада

САЩ прекъсна хегемонията на Канада

Отборът на САЩ победи Канада с 6:5 след продължение на финала на световното първенство по хокей на лед за младежи до 20 години. Така американците прекъснаха хегемонията на съперника, който се стремеше към рекордна шеста поредна титла.

Безценното попадение за успеха реализира защитникът Джон Карлсън в 4:21 минута на допълнителното време при контраатака. Той се разписа и във втората третина.

Първите две части бяха равностойни и завършиха при резултат 3:3. С два ранни гола тимът на САЩ поведе с 5:3, но с две бързи попадения на Джордън Еберле в последните три минути канадците стигнаха до продължения.