2. Зимни спортове
  3. САЩ спечели минимално срещу Дания на световното по хокей

САЩ спечели минимално срещу Дания на световното по хокей

В другата среща от тази група Норвегия победи с 3:1 състава на Словения

САЩ постигна победа с 1:0 срещу Дания в група "Б" на световното първенство по хокей на лед, което се провежда в Чехия. Брок Нелсън се разписа във втората част, носейки решителната победа в полза на американците. САЩ има актив от 12 точки на първото място в групата. В миналия кръг на груповата фаза американският отбор загуби изненадващо от Беларус. Вратарят Конър Хелебюк се отличи с 21 спасявания на вратата на победителите.

В другата среща от тази група Норвегия победи с 3:1 състава на Словения. Патрик Торесен, Андерс Бастиансен и Йонас Холос бяха точни в полза на скандинавците, а голмайстор за Словения стана Ян Мурсак. Норвегия има актив от 6 точки на шесто място, докато словенците са последни и нямат нито една спечелена точка.

В група А на турнира домакинът Чехия победи с категоричното 4:0 тима на Австрия. Ондрей Немец, Мартин Жатович и Владимир Соботка се разписаха в рамките на осем минути във втората третина. Капитанът Якуб Ворачек добави още едно попадение в последната част. Вратарят на чехите Ондрей Павелец, който играе в Уинипег, спаси 12 удара. Чехия се намира на трето място в групата с актив от 10 точки. Австрия е с едва две спечелени точки до момента. В другата среща от група "А" Германия надигра Латвия с 2:1 и има 6 точки на петата позиция. Латвийците са последни с едва 2 точки.