2. Зимни спортове
  3. САЩ спечели световното по хокей за младежи

САЩ спечели световното по хокей за младежи

Янките се наложиха с 3:1 над Швеция

Отборът на САЩ спечели златните медали от световното първенство по хокей на лед за младежи, след като Роко Грималди вкара два гола и Винс Трохек наниза една шайба на празна мрежа за победа с 3:1 над Швеция.

Филип Сандберг даде аванс на миналогодишните шампиони от Швеция в началото на втората третина с гол от ситуация с числено превъзходство, но Грималди обърна развоя на мача с две шайби в рамките на едва три минути. Той изравни с техничен удар при заобикаляне на мрежата, а след това пренасочи изстрел на Джейкъб Труба от синята линия за 2:1.

Шведите изкараха своя вратар 1:42 минути преди финалната сирена, но не успяха да се възползват от численото предимство. Вместо това, Трохек оформи крайното 3:1 на празна мрежа. Вратарят на американците Джон Гибсън отрази 26 шайби в мача, а след финалната сирена получи наградата за най-полезен играч на турнира.