2. Зимни спортове
  3. САЩ започна с победа на Световното по хокей за жени

САЩ започна с победа на Световното по хокей за жени

Домакинът САЩ започна с победа защитата на титлата си на Световното първенство по хокей на лед за жени в Камлуупс, Британска Колумбия. В среща от първия кръг в група "А" американките се наложиха над олимпийския първенец Канада с 3:1 (0:0, 0:0, 3:1).

Канадките поведоха в резултата в 14-ата секунда на третата част с попадение на Лора Фортино, но не успяха да удържат и пропуснаха да вземат реванш за загубата си с 5:7 в мача за трофея на Световния шампионат в Малмьо през миналата година.

Хилари Найт изравни в средата на периода, а в 53:55 минута Бриана Декър изведе домакините напред. Найт реши всичко с втория си гол в срещата, който дойде 20 секунди преди сирената на празна врата.

В другия двубой от групата Финландия победи Русия с 5:3 след два гола и асистенция на Таня Нисканен за скандинавките.

В група "Б" Кристине Хюни се отличи с две попадения и две асистенции и помогна на Швейцария да се справи с Япония с 4:2.

В другата среща Швеция се наложи драматично над Чехия с 3:2 с победен гол на Оливия Карлсон 8 секунди преди края.