2. Зимни спортове
  3. САЩ започна с победа защитата на титлата си на Световното по хокей на лед за младежи

Швеция надви Русия, Канада удари Чехия, а Финландия надделя над Германия

Вратарят Дрю Комисо от Бостън Колидж направи 23 спасявания и защитаващият титлата си отбор на Съединените щати откри световното първенство по хокей за младежи с победа с 3:2 срещу Словакия.

Това бе първи мач от група "Б", изигран в неделя вечер в Албърта, Канада.

Матю Нийс от Минесота откри резултата при числено предимство с двама хокеисти в средата на първата третина, а Макий Самоскевич от Мичиган увеличи преднината на шампионите 103 секунди по-късно.

Лендън Слагърт отбеляза за 3:0 във втората част, но словаците успяха да се върнат в мача. В последната Мартин Хромяк вкара две шайби, включително 2:33 минути преди края, но американците удържаха победата.

Симон Латкочи спаси 39 удара на вратата на словаците.

Избраният от Бъфало Сейбърс под номер 1 в драфта тази година Оуен Пауър отбеляза хеттрик и Канада надви Чехия с 6:3 в първи мач от група "Б" в Едмънтън. Швеция надви Русия със същия резултат във втората среща от този поток.

Във втория мач от група "А" Финландия се наложи с 3:1 срещу Германия.