2. Зимни спортове
  3. Съвсем малко раздели Краси Анев от медал в спринта на световното по биатлон

Съвсем малко раздели Краси Анев от медал в спринта на световното по биатлон

Страхотен ден за българите - Анев остана шести, Антон Синапов е десети, а Владимир Илиев - 13-ти

Страхотно българско представяне в спринта на световното първенство в Хохфилцен. Трима от нашите състезатели влязоха в топ 13, като Краси Анев беше най-близо до медала със своето шесто място.

Красимир Анев започна ударно участието си на световното първенство по биатлон в Хохфилцен (Австрия). След като пропусна смесената щафета, самоковецът завърши шести в спринта на 7,5 км. Той бе безгрешен в двете стрелби, а времето му бе с 33,5 секунди по-слабо от това на шампиона Бенедикт Дол (Германия).

Медали взеха още Йоханес Бьо (Норвегия, сребро) и Мартен Фуркад (Франция, бронз).

„Знаех, че не съм бърз в бягането, затова се постарах да сваля всички мишени“, заяви Анев.

Антон Синапов също порази и десетте мишени и остана на косъм от място в топ 10 (11-и), а Владимир Илиев зае 13-о място с два пропуснати изстрела.