2. Зимни спортове
  3. Сейнт Луис би Ню Йорк Айлендърс като гост

Сейнт Луис би Ню Йорк Айлендърс като гост

Вижте всички резултати от НХЛ

Пол Щастни отбеляза два гола при победата на Сейнт Луис като гост над Ню Йорк Айлендърс с 6:4 в среща от редовния сезон в  Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Това беше първа победа за 42-годишния вратар Мартен Бродюр с екипа на Сейнт Луис. Тимът остава на точка от лидера в Централата дивизия Чикаго.

Сейнт Луис изоставаше с 0:3 след първата третина, но успя да изравни 4:4 в 13:26 минута на третата част. След това се  разписаха Щастни и Владимир Тарасенко. Бродюр направи 14 спасявания за победа номер 689 в кариерата и 52-а срещу Айлендърс.

Мариан Хоса вкара два попадения при успеха на Чикаго с 3:1  над Нешвил. След победата Чикаго измести своя съперник от върха  в Централната дивизия. Брендън Саад добави гол и асистенция, а Чикаго записа шеста  поредна победа. Колин Уилсън беше точен за Нешвил.

Вратарят Жонатан Берние отрази 44 удара за победата на Торонто над Ванкувър с 5:2.

Сан Хосе се наложи над Калгари с 3:2 като гост, Лоугън Кутюр се отличи с гол и асистенция. Патрик Марло и Джъстин Браун също бяха точни за Сан Хосе.

Питсбърг спечели срещу Отава с 3:2 след две попадения на  Евгени Малки и едно на Кристиан Ерхоф. Дейвид Легуънд и Майк Зибанеджад бяха точни за сенаторите,  който допуснаха пето поредно поражение.

Старши треньорът на Детройт Майк постигна победа номер 500 в кариерата си при успеха на тима с 3:2 над Ню Йорк Рейнджърс. Дарън Хемл донесе победата на Детройт в 7:40 минута на  третата третина. Рейнджърс поведоха с 2:0, но домакините изравниха след  голове на Райли Шийхан и Люк Гленденинг.

Далас спечели срещу Монреал с 4:1, а Аризона загуби от  Бостън с 2:5.

Носителят на купа "Стенли" Лос Анджелис отстъпи с 1:2 пред  Филаделфия. Филаделфия поведе с попадения на Клод Жиру и Уейн Симъндс, а в третата част за шампионите точен беше Джъстин Уилямс. Победата е едва втора в 12 мача за тима на Филаделфия, който прекъсна серия от шест поредни поражения.