2. Зимни спортове
  3. Сейнт Луис победи Тампа Бей

Сейнт Луис победи Тампа Бей

Успехът изкачи Хичкок на четвърто място във вечната ранглиста на най-успешните треньори в НХЛ

Александър Стийн вкара гол и подаде за други два при победата на Сейнт Луис с 6:3 над Тампа Бей, с която воденият от Кен Хичкок тим излезе еднолично на трето място в генералното класиране от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Успехът изкачи Хичкок на четвърто място във вечната ранглиста на най-успешните треньори в НХЛ, като това беше неговата 693-а в редовния сезон. Той изпревари Дик Ървин и вече изостава само от Джоел Кеневил (739), Ал Арбър (782) и Скоти Боуман (1244). Последният беше скаут на мача в четвъртък вечер като част от екипа съветници на треньорското ръководство на Чикаго.

Тимъти Оши, Дмитрий Яскин, Дейвид Бакс, Пол Щастни и Владимир Тарашенко също се разписаха за отбора на Сейнт Луис, докато в полза на Тампа Бей точни бяха Тайлър Джонсън, Брет Конъли и Стивън Стамкос.

Андерс Лий вкара два гола за победата на Ню Йорк Айлъндърс с 3:2 над Торонто. Ярослав Халак пък спаси 32 шайби за 30-та си победа от началото на сезона, с която тимът от Ню Йорк остана на точка пред Питсбърг в генералното класиране на Столичната дивизия в НХЛ.

Давид Перон беше точен при изпълнението на дузпи за Пингвините, които се наложиха с 5:4 над Отава. Сидни Кросби вкара два гола, а по един за Питсбърг добавиха Евгени Малкин и Крис Летанг.