2. Зимни спортове
  3. Сейнт Луис с нова победа над Сан Хосе със 7:2

Сейнт Луис с нова победа над Сан Хосе със 7:2

Ню Йорк Рейнджърс се наложи с 4:3 като гост на Лос Анджелис Кингс

Ню Йорк Рейнджърс се наложи с 4:3 като гост на Лос Анджелис Кингс в повторение на финала за Купа Стенли от миналата година.

Кевин Клайн, Лий Стемпняк и Мартен Сен Луи вкараха за победителите в рамките на 5:46 минути през втория период, за да заличат дефицита от два гола.

За домакините от Лос Анджелис, които защитават титлата си от лятото на 2014-а, два гола вкара Джъстин Уилямс, което пък за него беше първа среща след четири пропуснати заради травма.

Вратарят им Джонатан Куик спаси 22 удара, което се оказа недостатъчно за успеха. Рейнджърс е на 3-о място в Атлантическата дивизия с 50 точки, а Кингс са 4-и в Тихоокеанската с 47.

Бостън отнесе Ню Джърси с 3:0, а два гола вкара Милан Лучич. Вратарят на победителите Никлас Сведберг регистрира втори шутаут в НХЛ, макар че му се наложи да отбива едва 14 удара.

Давид Крейци и Тори Круг асистираха за първото попадение, което дойде в 1:10 минута при числено превъзходство, а Карл Сьодерберг вкара за 2:0 в 8.81 минута на втората част след индивидуален пробив.

Патрис Бержерон, който вкара поледния гол в сряда срещу Питсбърг в продължението, сега подаде на Лучич за 3:0. Бержерон регистрира своя мач номер 700 в Лигата. Бостън е на 4-о място в Атлантическата дивизия с 48 точки.

Лидерът в Централната дивизия Нешвил се наложи с 3:2 след продължение над Далас и събра 58 точки, с които се изравни с Анахайм, който води в класирането в цялата Лига. Шей Уебър вкара своя втори гол в мача и оказал се победен в 17-ата секунда на продължението. Освен това, Хищниците могат да се похвалят и с

подобрен домакински рекорд 16 победи, 1 победа с продължение и 2 загуби. Мика Саломаки вкара за Нешвил при дебюта си.

Победата окомплектова серията на Нешвил от три победи от три мача срещу всички противници от дивизията си. За Далас пък се разписаха Джейсън Спеца и Тревър Дейли.

Сейнт Луис разгроми Сан Хосе Шаркс със 7:2 и продължава с резултатните си мачове, което означава 20 попадения в последните три срещи. Най-любопитното е, че двата отбора се срещнаха в събота в Сан Хосе, когато мачът завърши при същия резултат - 7:2 за Блус. Между тях Сейнт Луис, които са 3-и в Централната

дивизия с 53 точки, размазаха с 6:0 Аризона.

Александер Стеен откри резултата при числено превъзходство, което е трето негово попадение в четири мача и 11-и за сезона. Останалите реализатори бяха Джей Боумистър, Пол Щастни, Йори Лехтера, Ти Джей Оши, Патрик Берглунд и Дейвид Бейкс. Сан Хосе, които са с 49 точки 3-и в Тихоокеанската дивизия, отвърнаха с попаденията на Логан Кутюр и Мелкер Карлсон.

Флорида Пантърс се наложи с 3:1 над Ванкувър Кенъкс като гост и вече спокойно се нарежда в средата на Източната конференция, събирайки 45 точки. Домакините от Ванкувър, които са финалисти за титлата през 2012-а година, заемат 2-а позиция в Тихоокеанската дивизия с 49 точки.

Джонатан Юбордо се отличи с два гола и една асистенция, а вратарят Роберто Луонго се върна в града с 32 спасени удара в рамката на "пантерите", което за него е 389-а победа в НХЛ. По този показател той заема 11-о място във вечната ранглиста на НХЛ, което го поделя с Доминик Хашек. Александър Барков също се разписа за Флорида, а за домакините точен беше Даниел Седин.

В Денвър местният тим Колорадо Аваланч разгроми с 5:2 Отава Сенатърс с два гола на канадския техничар Жером Игинла.

Вратарят Семьон Варламов, който преди два дни направи невероятните 54 спасявания за шутаут, този път пусна два гола, но отрази 36 удара. С двата си гола Игинла има вече 572-а в кариерата, което го нарежда на 20-о място в ранглистата на НХЛ, изравнявайки се с Майк Боси.

Ерик Джонсън, Брад Стюърт и Даниел Бриер се разписаха за Колорадо, като Стюърт направи 2:0 с първото си попадение от 65 мача насам. Марк Стоун намали за 2:1 с 10-ия си гол за сезона, което пък беше и първо попадение в мрежата на Варламов от 84:04 игрови минути. Боби Райън с 12-ия си гол през тази година намали на 2:4 само 42 секунди след второто попадение на Игинла.