2. Зимни спортове
  3. Шампионът Бостън разби Ню Йорк Айлендърс

Шампионът Бостън разби Ню Йорк Айлендърс

Носителят на купа Стенли Бостън разби гостуващия Ню Йорк Айлендърс с 6:2

Носителят на купа Стенли Бостън разби гостуващия Ню Йорк Айлендърс с 6:2 в мач от редовния сезон на Националната хокейналига.

Нейтън Хортън се отличи с два гола и асистенция за шампионите, които записаха трета поредна победа. Дейвид Крейчи завърши с попадение и две асистенции, а Милан Лучич, Беноа Пулио и Тайлър Сегуин също се разписаха за успеха.

Мат Мулсън и Михаел Грабнер записаха по гол и асистенция за гостите, които останаха на последно място в Източната конференция.
Сан Хосе се наложи с 4:2 над Лос Анджелис като домакин и се изкачи на второ място в тихоокеанската дивизия.

Гостите поведоха с попадение в 6:19 минута при числен превес на Джак Джонсън, но още до края на първата третина Джо Торнтън, Партик Марло и Дан Бойл донесоха обрат в резултата.

Лоугън Кутюр вкара за 4:1 в началото на третата част, а малко по-късно Анзе Копитар направи загубата на гостите по-почетна.
Марло добави две асистенции, а вратарят Анти Ниеми спаси 29 удара за успеха.

Бостън - Ню Йорк Айлендърс - 6:2

Сан Хосе - Лос Анджелис - 4:2