2. Зимни спортове
  3. Шампионът Чикаго победи Финикс след дузпи

Шампионът Чикаго победи Финикс след дузпи

Джонатан Тоус вкара два гола в редовното време и отбеляза единственото попадение при дузпите за победата на шампиона Чикаго с 4:3 над Финикс. Чикаго поведе с 3:1 през втората третина, но допусна изравняване в редовното време.

Джонатан Тоус вкара два гола в редовното време и отбеляза единственото попадение при дузпите за победата на шампиона Чикаго с 4:3 над Финикс. Чикаго поведе с 3:1 през втората третина, но допусна изравняване в редовното време. Тоус заби две шайби през първата част и вече има 22 попадения този сезон. Ейдриън Аукойн намали преднината на домакините, но Мариан Хоса възстанови аванса от два гола на Чикаго. Финикс се върна в мача след голове на Кийт Яндъл и Мартин Ханзал малко преди края на втората третина. След безрезултатна трета част и продължение, мачът беше решен след дузпи. Джонатан Тоус отбеляза единствения гол при наказателните удари, а вратарят на Чикаго Кори Кроуфорд отрази и трите изстрела на гостите от Финикс.

Нешвил нанесе 16 поредна загуба на Кълъмбъс в мачовете между двата отбора, като се наложи с 3:2. Дейвид Легуонд заби победния гол за Нешвил минута и половина преди края на мача.

Вратарят на Ню Джърси Мартин Бродюр спаси 25 удара при завръщането си на леда след контузия за победата на своя тим над Флорида с 2:1. Бродюр не бе играл от 6 федруари, когато контузия дясното си коляно в Монреал. Дейвид Кларксон и Брайън Ролстън отбелязаха головете за Джърси, а Марти Рийзънър бе точен за домакините от Флорида.

Мика Кипрусоф спаси 27 удара и записа пети шутаут за сезона при победата на Калгари с 1:0 над Сейнт Луис. Това е общо 39-и мач без допуснат гол за Кипрусоф, който за 16-и пореден път започна титуляр за своя тим. Единствения и победен гол за Калгари вкара Дейвди Мос в началото на третия период.