2. Зимни спортове
  3. Шампионите с 4-а поредна победа в НХЛ

Шампионите с 4-а поредна победа в НХЛ

Четвърта поредна победа постигнаха шампионите от Бостън в първенството на НХЛ, след като удариха у дома си Едмънтън с 6:3. Въпреки това те все още изостават в класирането и с 14 точки са на дъното на Източната конференция.

Четвърта поредна победа постигнаха шампионите от Бостън в първенството на НХЛ, след като удариха у дома си Едмънтън с 6:3. Въпреки това те все още изостават в класирането и с 14 точки са на дъното на Източната конференция. Едмънтън пък не се е класирал за участие в плейофите от сезон 2005/06, но в момента е начело в класирането Северозападната дивизия с 20 точки. Джони Бойчък и Джордън Каран се разписаха в рамките на 1:44 минути в първата третина и доведоха резултата до 2:0. 29 секунди по-късно обаче гостите изравниха до 2:2 с голове на ветерана Райън Смит и на играещия за първа година в НХЛ Райън Нъджънт-Хопкинс.

През втората част Брад Маршан при числено превъзходство и след него Тайлър Седжуин доведоха нещата до нов аванс от два гола за домакините, а ветеранът Смит намали до 3:4. Милан Лучич и отново Маршан 44 секунди преди края фиксираха крайното 6:3. Джонатан Тейвс вкара два гола и подаде за още един за успеха на Чикаго над Калъмбъс с 6:3. след три поредни поражения, това е първият резултатен мач за отбора. Блекхоукс води в Централната дивизия с 21 точки, а другите четири гола бяха дело на Андрю Брюнет, Стив Монтадор, Патрик Кейн и Мариан Хоса.

Торонто се наложи с 3:2 след изпълнение на дузпи над Сейнт Луис и също води в Североизточната дивизия с 21 точки. Фил Кесъл вкара единствената дузпа, която определени и крайния резултат. Иначе Кесъл и Джон-Майкъл Лайли вкараха при числено превъзходство в първата третина за Мейпъл лийфс, като са Кесъл това е 12-о попадение от началото на сезона. В Манитоба местният Уинипег Джетс падна с 2:5 от Флорида, като новаците в Лигата остават с 13 точки на предпоследното 14-о място в Източната конференция. За победителите от Юга Крис Ферстеег заби три гола и добави една асистенция, а другите два гола реализираха Джейсън Гарисън и Майк Санторели. Флорида е начело в Югоизточната дивизия с 19 точки.