2. Зимни спортове
  3. Синди Кросби с отличен мач за Питсбърг срещу Филаделфия

Синди Кросби с отличен мач за Питсбърг срещу Филаделфия

Сидни Кросби вкара гол при числено превъзходство 90 секунди след началото на третата част при победата на Питсбърг над финалиста от миналия сезон Филаделфия с 5:1 в мач от редовния сезон на НХЛ.

Сидни Кросби вкара гол при числено превъзходство 90 секунди след началото на третата част при победата на Питсбърг над финалиста от миналия сезон Филаделфия с 5:1 в мач от редовния сезон на НХЛ. В 17 мача от редовния сезон във Филаделфия Кросби има 13 гола и 28 точки. Общо срещу Филаделфия капитанът на "пингвините" има 26 гола и 59 точки в 33 мача. Това е втора поредна победа за тима на Питсбърг, който вече има 3 победи и 3 загуби от началото на сезона, а в петък победи Ню Йорк Айлендърс след продължение и записа първи успех в своята нова зала. Дани Бриър изведе Филаделфия напред в резултата за 1:0 в 6:43 минута на първата част.

Носителят на Купа "Стенли" Чикаго победи Бъфало с 4:3. Бостън победи Ню Джърси с 4:1 като гост в първия си мач у дома, след като стартира сезона с мачове в Чехия. Ню Йорк Айлендърс се наложи над Колорадо с 5:2 и записа втора домакинска победа. С два гола за победителите се отличи Милан Юрчин. Флорида разби Тампа Бей с 6:0 като Дейвид Буут вкара два гола. Вратарят на Флорида Томаш Вокун, пък спаси 29 удара и не допусна шайбата зад гърба си за 40-ти път в кариерата си. Монреал се наложи над Отава с 4:3 с победен гол на Томаш Плеканец 3:59 минути преди края.