2. Зимни спортове
  3. Славия на крачка от втора поредна титла

Славия на крачка от втора поредна титла

Душичка с хеттрик

Изигра се последната среща от 3-ия кръг на първенството на България по хокей на лед за мъже. На пързалката на Славия играха домакините и ЦСКА 9:5 (5:1, 1:3, 3:1).

Водещ реализатор в срещата за Славия стана словашкото крило Юрай Душичка, който се отличи с хеттрик. Две шайби заби Росен Асенов, по един гол добавиха Кристиян Радованов, Цветан Цветанов, Георги Младенов и Иван Славов.

За ЦСКА два гола вкара Атанас Атанасов, а по един записаха Хари Папазян, Кирил Ходулов и Красимир Монов.

В класирането води Славия с 15 точки, ЦСКА е с 9 на 2-о място, трети е Левски без актив.

Следващата среща, с която стартира 4-ия кръг, е на 16-и февруари (четвъртък) от 19.30 часа играят Славия и Левски.

Това беше най-важния мач за Славия от началото на сезона и с победата си те направиха важна крачка към защитата на титлата от миналата година. Въпреки важния характер на мача обаче и двата отбора играха коректно и срещата мина с много малко наказателни минути.