2. Зимни спортове
  3. Славия отново разгроми Левски на хокей

Славия отново разгроми Левски на хокей

Шампионът ни по хокей на лед – Славия постигна нова победа в държавното първенство. В петък вечер, в своята зала „белите“ спечелиха срещу тима на Левски с 11:2 (1:1, 7:1, 3:0) в първа среща от втория кръг. Коректният двубой бе ръководен от главен съдия Диньо Кръстев с лайнсмени Микулаш Фурнаджиев и Цвятко Танев.

Хокеистите на Левски успяха да задържат равен резултата през първата част, с което запазиха интригата в мача, въпреки очакванията за лесна победа на „белите“. Славия поведе с гол на Светлин Стоев в 8-ата минута, а в 10-ата Райков изравни. Все пак през втората третина шампионите натиснаха и решиха изцяло нещата в своя полза. На два пъти през тази третина за „белите“ се разписаха Красимир Чапкънов, Росен Стефанов и Симон Симеонов, а едно попадение добави Роман Моргунов. Вторият гол за „Левски“ бе дело на Георги Димитров. Крайният резултат бе оформен в последната част на срещата след попадение на Никита Инджеватов и две шайби  на Росен Христов.

След изиграването на срещите от първия кръг, който се оказа валиден и за купата на България, отбора на Славия спечели и купата на страната след като последователно победи Левски и Айсберг, докато срещата им срещу ЦСКА бе спечелена служебно с 5:0 след неявяване на „червените“ на мача. Като причина за това щаба на ЦСКА обяви големия брой болни хокеисти, без обаче да предостави на федерацията нужните документи за това. Така от федерацията бяха принудени да не уважат молбата на ЦСКА за пренасочване на срещата, като дори ги наказаха със служебна загуба. Така отбора на Славия се окичи за 8-ми път с купата на България, като преди това „белите“ триумфираха през  1992, 1993, 1994, 2001, 2002, 2003 и 2004.