2. Зимни спортове
  3. Страхотен успех за наша биатлонистка на световното

Страхотен успех за наша биатлонистка на световното

Милена Тодорова на един изстрел от титлата в спринта при девойките

Страхотен успех постигна талантливата биатлонистка Милена Тодорова на световното първенство за юноши, девойки и младежи в Брензо-Осърбле (Словакия).

Младата състезателка от Троян, която от този сезон се подготвя с женския национален отбор под ръководството на бившия национал при мъжете Михаил Клечоров, завърши 6-та в спринта на 7,5 км при девойките.

Милена допусна само една грешка на стрелбището, след като бе на косъм от това да се бори за титлата. Българката пристигна 4-а за втората си стрелба, но там сбърка една мишена и това й коства наказателна обиколка. Именно тя лиши Тодорова от златото или място на подиума.

Въпреки това успехът на състезателката от Троян загатва за големите й възможности и вдъхва надежда за нова наша звезда в този спорт след Екатерина Дафовска, Павлина Филипова, Ирина Никулчина и останалите момичета от златното поколение на страната от недалечното минало.

Милена вече се включи и в националния ни отбор при жените, като този сезон направи няколко старта в Световната купа.

Още две българки взеха участие в надпреварата при девойките днес. Любомира Пехливанска завъртя две наказателни обиколки и финишира 65-та, а Мария Здравкова е 77-ма с четири грешки в стрелбата.

Световната титла в спринта при девойките отиде при Екатерина Бек от Украйна, която не допусна грешка в стрелбата. Призовата тройка допълниха Камила Жук от Полша и Хана Кебингер от Германия.

По-рано през деня се проведе и динамичната надпревара на 10 км при младежите. Там Кристиян Стоянов сбърка веднъж и финишира 43-ти, а Петър Велчев завъртя три наказателни обиколки и е 87-ми.

Новият световен шампион е норвежецът Вебйорн Соерум. Сребърният медал е за Саид Халили от Русия, а бронзът отиде отново в Норвегия - при Сивет Бакен.