2. Зимни спортове
  3. Световна титла за Кайса Макарайнен

Световна титла за Кайса Макарайнен

Единствената българка в състезанието - Емилия Йорданова, направи 5 грешки в стрелбата и не завърши, след като бе застигната с една обиколка

Водачката в класирането за Световната купа за сезона Кайса Макарайнен (Финландия) спечели титлата в преследването на 10 км за жени от световното първенство по биатлон в руския зимен център Ханти-Мансийск. Финландката, за която това е първи златен медал от голямо първенство, повали всичките 20 мишени и завърши с време 30:00.1 минути.

Вчера Кайса Макарайнен взе среброто в спринта на 7.5 км. Олимпийската шампионка от Ванкувър'2010 в преследването и в масовия старт Магдалена Нойнер (Германия) остана втора, след като водеше до последната стрелба. В нея обаче германката направи две грешки, които й костваха титлата. Нойнер остана на 21.6 секунди изоставане и 2 грешки. За германката това е 9-ти медал от световно първенство в кариерата. Трета финишира световната шампионка от Пьончанг'2009 Хелена Екхолм (Швеция), която не направи нито една грешка на огневия рубеж и изостана на 1:43.6 минути.

Единствената българка в състезанието - Емилия Йорданова, направи 5 грешки в стрелбата и не завърши, след като бе застигната с една обиколка. От общо 55 стартирали състезателки днес само 41 завършиха състезанието. В генералното класиране за Световната купа води Кайса Макарайнен с 858 точки, следвана от Андреа Хенкел (Германия) с 817 точки, която днес остана четвърта. Трета е Хелена Екхолм с 811 точки. Утре е почивен ден на световното първенство по биатлон.