2. Зимни спортове
  3. Тампа Бей елиминира Вашингтон само след 4 мача в серията

Тампа Бей елиминира Вашингтон само след 4 мача в серията

Тампа Бей Лайтнинг елиминира Вашингтон Кепитълс 4-0 победи, след като спечели и четвъртата среща, този път с 5:3. Тампа Бей, който играе в плейофите за първи път от четири години насам, се справи изненадващо бързо с отбора, който пък беше най-добър в редовния сезон в цялата Конференция, след като регистрира и седма поредна победа в елиминациите.

Домакините откриха резултата в 12:37 минута благодарение на гол на Райън Малоун при числено превъзходство, но германският нападател на гостите Марко Щурм изравни 90 секунди преди края на първата част. Веднага след началото на втората част домакините натиснаха много здраво и при ротация на едно и също нападателно трио стигнаха до два гола на Шон Бергенхайм. В 13:40 минута на третината обаче гостите намалиха до 2:3 благодарение на Джон Ерскин. Почти по същия начин се развиха нещата и в третата част, когато Марк Андре Бержерон и Мартин Сейнт Луис вкараха още два гола и резултатът стана 5:2. В средата на частта при пресечено подаване Джон Карлсън намали на 3:5.

Така Вашингтон продължи традицията да играе силно в редовния сезон, след като спечели за четвърта поредна година титлата в Югоизточната дивизия, но не може да се добере до финал в Конференцията от 1998-а година насам. Мачът беше поредно разочарование за най-скъпоплатения играч на Вашингтон Александър Овечкин, който беше здраво блокиран при всеки опит да навлезе с шайбата или да стреля след зоната.

В Бостън местният тим е на крачка от класиране за финал в Конференцията, след като постигна трета поредна победа срещу Филаделфия. Миналата година обаче ситуацията беше същата- Брюинс водеха с 3:0 победи, след което Филаделфия спечели четири поредни мача и ги изхвърли.

Днес Бостън спечели с 5:1, а отлично се представи вратарят им Тим Томас, който отрази 37 удара. В понеделник Брюинс спечелиха след продължения, а Томас спаси невероятните 52 шута. Още до края на втората третина домакините имаха преднина от 4:0 с голове на Здено Хара и Давид Крайци през първата част и на Даниъл Пейли и Нейтън Хортън във втората третина. След тях Андрей Месарош вкара почетното попадение за Флайърс, а със втория си гол в мача Здено Хара оформи крайното 5:1. Вратарят на гостите Брайън Буше пък се контузи в средата на втория период и беше заменен от руснака Сергей Бобровски. Четвъртата среща е в петък в Бостън.

Дивайн Сетогучи беше неудържим за защитата на Детройт и наниза хеттрик във вратата им, а тимът му Сан Хосе Шаркс победи с 4:3 Детройт Ред Уингс и поведе с 3-0 победи. Победното попадение на Сетогучи падна в 9:21 минута на допълнителното време. Сетогучи откри резултата в първата третина, а след това във втората изравни резултата за 2:2, след като гостите от Моторния град бяха обърнали резултата с попадения на Никлас Лидстрьом и Патрик Ийвс. Детройт отново излезе напред в 18:17 минута на втората третина с гол на Павел Дацюк, но 4:08 минути преди края на редовното време Дани Бойл изравни за 3:3. Вратарят на Сан Хосе Анти Ниеми спаси 38 удара, а Джими Хауърд спря 34 шута пред мрежата на Ред Уингс. Четвъртата среща е в петък в Детройт.