2. Зимни спортове
  3. Тампа Бей победи Монреал след продължение в битката на лидерите на Изток

Тампа Бей победи Монреал след продължение в битката на лидерите на Изток

Вижте резултатите от НХЛ

Тампа Бей се наложи с минималното 1:0 над Монреал след продължение в дербито на Източната конференция в НХЛ.

След 0:0 в редовното време Тайлър Джонсън вкара единствения гол в първата минута на продължението и тимът се приближи на точка до лидера на Изток Монреал. Победата е четвърта поредна за Тампа Бей.

Другият претендент за челото в Източната конференция и лидер в дивизия Метрополитън - Ню Йорк Айлендърс, загуби от градския съперник Рейнджърс с 1:2.

Рик Неш вкара победния гол в началото на третия период за Рейнджърс.

В Отава, Онтарио, Бостън надигра домакините с 3:1. Райън Спуунър вкара два гола, а вратарят Туука Раск отпразнува рождения си ден, спасявайки 39 удара за успеха на Бостън.

Победата е трета поредна и общо шеста в последните осем мача за Бостън.

Шампионът Лос Анджелис разгроми Колорадо с 5:2 като гост в друг мач от тази нощ.

Брейдън Макнаб се отличи с гол и две асистенции, а вратарят Джонатан Куик спаси 21 удара за успеха на "кралете".