2. Зимни спортове
  3. Тайван ни разби на хокей с 9:2

Тайван ни разби на хокей с 9:2

Тежката загуба за юношеския ни национален отбор на световното

Юношеският национален отбор на България по хокей на лед (до 18 години) стартира с тежко поражение 2:9 (0:3, 0:4, 2:2) от домакина Тайван на Световното първенство в дивизия 3, група А.

В групата участват общо пет отбора, като останалите три са Нова Зеландия, Мексико и Китай. Само победителят от групата се изкачва в по-горното ниво.

Тайванците тотално ни надиграха през цялото време, а в първата третина вкараха 4 гола. Във втората те отбелязаха още три, а в последната част увеличиха аванса си на 9:0.

В последните пет минути Димитър Махмудиев и капитанът на отбора Максим Евтимов върнаха две попадения, когато вече домакините бяха пуснали на леда третата си петица.

Във вчерашните срещи Нова Зеландия удари домакините с 9:4 (3:1, 2:1, 4:2), а китайците размазаха Мексико с 6:0 (2:0, 1:0, 3:0). Утре е втората среща на българските юноши срещу отбора на Китай.