2. Зимни спортове
  3. Титли за Япония при мъжете и при жените

Титли за Япония при мъжете и при жените

Домакините спечелиха две титли от турнира по фигурно пързаляне Гран При на Япония. При жените бившата световна шампионка Мао Асада завоюва златното отличие след като събра сбор от 185.27 точки

Домакините спечелиха две титли от турнира по фигурно пързаляне Гран При на Япония. При жените бившата световна шампионка Мао Асада завоюва златното отличие след като събра сбор от 185.27 точки. Тя бе първа в кратката и втора във волната програма. Акико Сузуки стигна до второто място след впечатляваща волна програма, в която получи първа оценка. Японката се нареди втора със 185.22 точки и съвсем малко не й достигна, за да измести от върха своята сънародничка Мао Асада. Сузуки бе едва пета след първото изпълнение вчера.

Американката Мирай Нагасу остана трета със 176.68 точки. При мъжете шампион стана Юзуру Ханю (Япония) с 261.03 точки, следван от сънародника си Дайсуке Такахаши с 251.51 точки и Рос Минър (САЩ) с 235.37 точки. Олимпийските и световни вицешампионки Мерил Дейвис и Чарли Уайт (САЩ) се класираха първи при танцовите двойки. Те бяха първи и в двете изпълнения и събраха сбор от 178.48 точки.

На второ място се класираха Елана Илюхин и Никита Кацалапов (Русия) със 156.62 точки и Мая Шибутани и Алекс Шибутани (САЩ) със 154.56 точки. При спортните двойки след кратката програма поведоха Вера Базарова и Юрий Ларионов (Русия) с 65.61 точки. Втори засега са Кирстен Муур-Тауърс и Дилян Москович (Канада) с 65.14 точки и Мариса Кастели и Саймън Шнапир (САЩ) с 61.85 точки. Утре състезанието завършва с волната програма при спортните двойки.